Bodrum Mimarlık Ofisleri - Yuda Mimarlık

Bodrum Mimarlık Ofisleri

Gliss Hotel Gündoğan, Küçükbük
Proje alanı: 4000 m2
İşveren: Seba İnsaat, Ahmet Karaçöl
Proje: Residence, Restoran ve Beach projeleri Yuda mimarlık tarafından yapılmıstır.
Uygulama: Serafina restoran beach mimari dekorasyon ve uygulaması Yuda Mimarlik tarafından yapılmıstır.

Ofiste olsak da olmasak da kurumsal kimlik çalışma alanı tasarımı ile ifade edilir. Ev ve ofisiniz için, ofis tasarımı alanındaki en son tasarım trendlerinden ve gelişen fikirlerden ilham alın.

Bodrum mimarlık ofisleri arasındaki bu yeni çalışma alanı, kullanıcılarına hem çalışabilecekleri hem de rahatlayabilecekleri ve doğaya yakın hissedebilecekleri bir alan sağlamayı amaçlıyor. Şehrin eteklerinde, yeşil kuşağın yakınında yer alan proje, gözü açık avlulara ve ötesindeki yeşilliklere götüren cam terlerle sarılmış cömert, akıcı iç mekanlara sahip düşük hacimli bir projedir. “Tasarımcının çalışma koşullarına, fiziksel ve zihinsel sağlığına daha fazla önem vererek, proje tasarımcılar için en popüler ofis olmayı umuyor” diyor.

Muğla’nın hemen güneyinde, Bodrum mimarlık ofisleri, bölgenin yapılı çevresinin ayrılmaz bir parçasını oluşturan bir iş parkının içinde yer almaktadır. Mimarlar, minimalist hissettiren ama aynı zamanda bir dizi eğimli çatıya ve aksi takdirde oldukça basit, faydacı cepheye derinlik ve nüans katan çizgili bir dış görünüme sahip, çevredeki manzarayı ima edecek kadar karmaşık bir form yarattılar. Tasarım, esnek iç mekanı ve gerektiğinde farklı müşterilerin kullanımı için farklı bölümleri bölünebildiğinden, göz alıcı ama aynı zamanda işlevsel hale getirir. “Projenin genel imajı, gelişen bir teknik cihaz sunarken mimari, kentsel ve peyzaj kalitesine yönelik bir endişe ile Muğla şehrinin dinamizmini belirleyen teknolojik ve işlevsel bir araç olan bir araç kutusu görüntüsüdür.