Hakkımızda - Yuda Mimarlık

Hakkımızda

YUDA Mimarlık olarak 2006 yılından bu yana mimari proje ve iç mimari proje tasarımı ve uygulama alanlarında çeşitli kurumsal markalara hizmet vermekteyiz. Bunun yanında konsept tasarımı, kurumsal kimlik hazırlama, mutfak ekipman ve menü danışmanlığı gibi konularda konunun uzmanlarından oluşan ekibimizle danışmanlık hizmeti de vermekteyiz. Profesyonel uygulama ekiplerimiz ile web sayfamızda yer alan tüm projelerin mimari proje tasarım uygulamasını yürüten bir firmayız.

YUDA Mimarlık, mimari ve iç mimari alanında konsept proje tasarımından uygulamasına kadar takip eden bütün süreçleri estetik değerler, rasyonellik ve zaman kriterlerini temel alarak büyük bir titizlikle ortaya koymayı hedefler. Tasarıma genel bakış üretilen projelerin niceliğinden çok nitelik olarak tatmin edici olmasıdır. Herhangi bir tipolojiye bağlı kalmak yerine iç mekanların tasarlanmasında kendisine bir sınır koymadan çalışır. Son yıllarda yoğun olarak cafe restaurant, mağaza, konut, ofis, otel ve fuar stantları çalışma alanlarının içindedir. Projelerin tasarım aşamasında yaratılan mekan ile ilgili sadece mimarlık disiplini değil, işin kendi disiplinin içinden de bakarak; bakış açısını sürekli zenginleştirmeyi hedefler. Bir mağaza tasarımında mağazacılık konusu üzerinden, moda, perakende, kumaş, rekabet ve üretim zincirleri gibi alanları sorgulayarak farklı alanlardaki deneyimleri kendi iş deneyimine aktarmayı tercih eder. Bu farklı alanları sorgulayışı uygulamada malzemeleri ve formları olduklarından farklı yerlerde kullanarak çeşitlenmenize ve projeler üzerinde tüm kullanıcılar için kolayca algılanabilir farklılıklar yaratmanızı sağlar. Dolayısı ile tasarıma sürekli değişen, dinamik, sorgulama odaklı bir merkezden şekil vermeyi başarıyla gerçekleştirir.

Projenin farklı alanlarındaki ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayabilmek için tasarım ekibi farklı dallarda uzmanlaşmış kişilerden oluşturulmuştur. Burada ki amaç, kullanıcı profilini doğru tanımlamak ve her projede birbirinden farklı kuruma (kişiye) özel çözümleri, yaşantıyı ön planda tutarak estetik değerler çerçevesinde geliştirmektir. YUDA ekibinde çalışan grafik ve endüstri tasarımcılarıyla beraber, mimarlık ve iç mimarlık hizmetlerini destekleyen projenin gerektirdiği diğer tüm tasarım hizmetlerini de sunmaktadır.

YUDA tasarım dünyasındaki değişimleri takip eden, bunu yaşanılan coğrafyanın kültürüyle birleştirmeyi esas alan bir tasarım anlayışından beslenmektedir. Bu anlayış çerçevesinde malzemenin tasarımdaki yerini sorgulayarak mekansal organizasyonlarda da bu malzeme çeşitliliğinden faydalanır.

YUDA perakende sektöründeki bilindik cafe-restaurant anlayışı yerine denenmemiş, ama bir o kadar da fonksiyonel olarak cafe-restaurant gereklerini yerine getirecek bir mekan konsept tasarımını mekanın dekorasyonunda dener. Tam bu noktada mimari ekip olarak kullanıcı isteklerine odaklı, bir o kadarda markanın gerçek dışavurumunu doğru bir şekilde yarattığı mekanlara yansıtmaya çalışır.